Mūras ar SIP skydai ?

Šiuolaikinėje namų statyboje vis dar vyrauja darbų sezoniškumas. Kaip paprastai atšilus žiemai atšyla ir žmonių noras pradėti/tęsti savo būsimųjų namų statybą.

Mūrinių namų statyboje didelė problema išlieka tai, jog iki namo užbaigimo reikalinga praeiti šiuos etapus, kurie nebūdingi SIP skydų statybai:

 1. Visų pirma transportas. Atvežti statybinius blokelius reikalingas geras privažiavimas prie sklypo. Ką tai reiškia? Vienas kubinis metras blokelių sveria apie 2 tonas, pakraunama i sunkvežimį nuo 8 iki 16 palečių. Jei kelias nera žvyro pagrindo ar asfaltuotas, o taip pat yra su nuolydžiu (įkalne) iškyla problemos davežti mūrą į statybvietę.
 2. Mūrijimo greitis – mūrijimas principe yra vykdomas etapais, etapai sekantys:
  a) mūrijimas iki sąramų (~2.1m) – 2 savaitės
  b) sąramų liejimas – 1 savaite
  c) mūrijimas iki perdangos apačios – 1 savaitė
  d) žiedo liejimas – 1 savaite
  e) mūrijimas 2a iki sąramų – 2 savaitės
  f) žiedo po mūrlotais liejimas – 1 savaitė
 3. Apšiltinimas iš išorės – 2 savaitės
 4. Tinkavimas iš vidaus – 1 savaitė, o gipsinio tinko džiūvimas – 2 mėnesiai

Taigi summa summarum reikalingos 8 savaitės, kad pastatyti namo sienas bei dar 2 mėnesius laukti, kad išdžiūtų tinkas iš vidaus, kad būtų galima pradėti įsirengti vidaus apdailą ir išeiti iš dulkių.

SIP namų statyboje realiai pastačius SIP skydus galima pradėti vidaus apdailos darbus iškart. Dviejų aukštų namo dėžutės surinkimas trunka mėnesį laiko. Iš vidaus turima OSB plokštė bei pačiame SIP skyde esantis apšiltinimo sluoksnis sukuria aplinką, kurioje jau galima gyventi, ir esant finansų trūkumui dalimis įsirenginėti apdailą.
Iš išorės reikalingas minimalus 5 – 10cm apšiltinimas, arba jei skydai suplanuoti 25 cm – išvis nereikalingas. Sekančiu etapu galima įrenginėti ir lauko fasadą ir vidaus apdailą vienu metu.

Principe įsikėlimas į namą galimas per 6 mėnesius pilnai įrengiant namą, o skubantiems galimas ir per porą mėnesių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *